Mesleğini Seç Bir Adım Öne Geç

Meslek tanıtım günleri kapsamında öğrencilerimize Endüstri Mühendisliği tanıtıldı.

    Okulumuz Özel Necip Fazıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘’ Mesleğini Seç Bir Adım Öne Geç’’ sloganı ile meslek tanıtım günleri  kapsamında öğrencilerine Endüstri Mühendisliği mesleğini tanıttı.
      
   Bursa Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisleri Toplulukları Birliği (EMT) üyelerinden Ecem Paytoncu, Hatice Aran ve Merve Topuz yaptığı sunumla Endüstri Mühendisliği bölümünde okutulan dersler ve üniversite hayatı hakkında öğrencilerimize çeşitli bilgiler verdi.
      
    Endüstri Mühendisleri Toplulukları Birliği üyeleri, öğrencilerin mesleği daha yakından tanımaları için, programın Amacı , programda okutulan belli başlı dersler , gereken nitelikler , mezunların kazandıkları unvan ve yaptıkları işler,  endüstri mühendisinin çalışma şartları, iş fırsatları, meslek detayları ve profesyonel iş hayatında en çok kullanılan teknikleri içeren bilgileri öğrencilerimiz ile paylaştı. Kendi meslek alanlarında başarılı kariyer edinmiş endüstri mühendislerinden de örnekler veren EMT üyeleri, kişisel deneyimlerini de gençlere aktardılar.
      
   Pandeminin bizlere kazandırdığı zoom bağlantısı ile  gerçekleşen sunumda öğrenciler de akıllarına takılanları EMT üyelerine sorarak, merak ettikleri soruların yanıtlarını almış oldular.
     
    Öğrencilerimiz ile keyifli bir sunum geçiren Bursa Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğuna  teşekkür ederiz.
294 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar12.070212.1185
Euro13.587613.6420