11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü

Kahramanmaraş Özel Necip Fazıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü" kapsamında öğrencilerine ‘’Bu ödev başka’’ diyerek 300 fidanı toprakla buluşturdu.

    Tüm Türkiye’de başlatılan "11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü" kapsamında saat 11.11'de 81 il ve 922 ilçede eş zamanlı olarak başlatılan etkinliğe Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü’nce Çınarlı Mevki Ormanlık alanında pandemi sebebiyle öğrencilerimiz ile toplu ağaç dikme etkinliğine katılamasak da öğretmenlerimiz fidan dikme etkinliği katılarak geleceğe nefes oldular.

  Özel Necip Fazıl Koleji Müdürü Cevdet Alperen: Biz eğitimcilerin gözünde her öğrenciyi bir fidan olarak görüyoruz. Bundan sebep öğrencilerimizin ağaç ve orman sevgisini geliştirmek,  çevreye olan duyarlılıklarını arttırmak, çevre konusunda farkındalığı yükseltmek amacıyla ‘’Bu ödev başka’’ diyerek okulumuz öğrencilerine 300 fidan dağıtımı yapıldı. Öğrencilerimiz çevrelerinde, uygun gördükleri park, bahçe, bağ gibi yerlere ‘’Fidanını dik, resmini çek duygularını yaz ‘’ diyerek ödevlendirdik. Öğrencilerimiz fidanını aldığı gün büyük bir hevesle fidanlarını uygun yerlere diktiler. Duygularını, düşüncelerini ve doğa sevgilerini yazıya dökerek dile getirdiler. Sibel Yıldız adlı öğrencimiz babasıyla diktiği fidanın kışın zarar görmesin diye sabitlemiştir. Öğrencilerimizden gelen artık benimde bir dikili ağacım var diyerek geleceğe nefes olduklarını belirten ifadeler  gibi daha nice güzel örnekler bizleri çok mutlu etmiştir.

355 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.923717.9955
Euro18.338618.4121