Ücretsiz Bilim Teknik Lisesi Kayıtları Tamamlanıyor

Son Gün 8 Ekim 2019

Ücretsiz Özel Teknik Lise Kayıtlarında Son Gün 8 Ekim

2006 Yılından bu yana Kahramanmaraş’ta eğitim ve öğretime katkı sağlayan dershane dönüşüm okulu Özel Necip Fazıl Anadolu Lisesi 2019-2020 Eğitim öğretim yılında % 100 devlet destekli Bilim Teknik Lisesi programı açmıştı. Necip Fazıl Koleji 1 Eylül 2019’dan beri Bilim Teknik Programına %100 devlet desteklik ücretsiz kayıt yapmaktadır.

 Necip Fazıl Koleji müdürü Cevdet ALPEREN yaptığı açıklamada: “Ücretsiz kayıtlarımız kanunlar çerçevesinde 8 Ekim Salı günü tamamlanmaktadır. Kahramanmaraş’ta ücretsiz özel okul fırsatı sunan okulumuzdan yararlanmak isteyene öğrenci ve velilerimiz 8 Ekim Salı gününe kadar nakil işlemlerini tamamlamaları durumunda okulumuza ücretsiz olarak kayıt yapmaktayız. Teknik programa kayıt yaptıran öğrencilerimize hem üniversiteye hem de mesleğe yönelik eğitim uygulanmaktadır. Anadolu ve Teknik eğitim ve öğrenim müfredatının yanı sıra öğrencilere 9-10-11 ve 12 Sınıf öğrencilerimize üniversite sınavına hazırlık etütleri ve hafta sonu kursları uygulanmaktadır. Ayrıca tüm öğrenci gruplarına üniversiteye yönelik soru bankası, yaprak testler verilerek belirli periyotlarda deneme sınavları yapılmaktadır” dedi.

Kahramanmaraş’ta ücretsiz özel okul fırsatı sunan Özel Necip Fazıl Anadolu ve Teknik Lisesine kayıt yaptırmak isteyen öğrenci ve veliler için son gün 8 Ekim. 8 Ekim Salı gününden sonra kayıt yaptıran öğrenciler 9 bin lira ödemeleri gerekecek. Ücretsiz kayıtlarda son gün olarak belirlenen 8 Ekim tarihinde herhangi bir uzatma kanunlar çerçevesinde mümkün olmayacak. Ücretsiz özel okul fırsatından yararlanmak isteyen öğrenci ve veliler nakil işlemlerini biran önce tamamlamaları gerekiyor.


1069 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.23998.2729
Euro10.021410.0616